Blog

nahrávacie-štúdio-článok-ivo-tieň

Cez freestyle po nahrávacie štúdio: Ivo Tieň

Keď umelec povie, že ho “vychovala ulica” mnohí to neberú vážne, ale tak isto, ako futbalista, ktorý je odmalička na trávniku, tak isto títo MC’s si prešli nejedným “tréningom”. Ich tvorba je plná lyriky, ktorá je pre slovenskú scénu takým obohatením pri dnešnom “citoslovcovom umení” a je citiť, že ich tvorba netrvá rok, ale prešla si procesom sebazdokonalovania. Roky práce zanechali stopy, a to najmä, čo sa týka audio stôp. Jedným z nahrávacích štúdií bolo práve Sub Music studio. Boli sme pri samom začiatku a naďalej spolupracujeme s umelcami, ktorí sú na scéne nejeden rok. Sme hrdí na to, že práve títo umelci dali prednosť nám pred inými štúdiami. V dnešnom článku sa zmeráme na jedného z nich MC menom Ivo Tieň.

Späť ku dňom

3B1S

3B1S málo kto vie, ale práve táto formácia z Dolného Kubína to všetko začala. Dymer , Neznámy, Tieň, Fagan333 mená ktoré mali jeden cieľ tvoriť muzku. Experimentovať bol základ a to nielen, čo sa týkalo muziky, ale aj graffity, spoločenské zábavy, veľa zábavy. Píše sa rok 2013 a 3B1S prichádza do štúdia Sub Music, začínajú vychádzať prvé štúdiové nahrávky.

Ako čas plynie tak Ivan ma viac materiálu a predstáv a prichádzajú prvé sólo projekty.

Šedívý mladík to bol prvý sólo projekt. Obsahuje 5 skladieb, kde si Ivan vytvára alterEGO Šedivého mladíka. Základ je Boom bap a kvalitný rap.

Ivo Tieň

Po Šedivom mladíkovi prichádzajú na rad single. Ivo Tieň už nie je známy len v štýle Bboom bap, ale začína objavovať nový žáner Grime.

Neprestáva tvoriť a bombuje scénu singlami. Kde nešetrí nikoho. Jeho talent si všíma Pil C a dostáva ponuku sa pridať ku ComeBackGangu. Vzniká singel REQUIEM.

Odvtedy Ivo Tieň je súčasťou scény akú ju poznáme dnes. Prestáva byť známi iba ako “BoomBeper” alebo “Grimer” ale, ako MC’s ktorému nie je cudzí žiaden štýl a každým songom posúva svoju kreativitu. Dôkazom toho je Mixtape MOOD X, ktorý obsahuje 11 piesní. Ku piesní 15 minút vydáva aj videoklip, o ktorý sa postaralo Black mango.  Ivo je jasným príkladom toho,  že aj chlapec z malého mesta dokáže preraziť. Teraz patrí k jednému z najväčších labelov a my sa tešíme na ďalšie spoločné projekty. 

No Comments

Leave a Reply